ЦПУ битови за глодање

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD. е еден од најголемите производители на ЦПУ битови за глодање in Taiwan. Ние извоз на нашите производи сите на светот, и уживаат во добра репутација за нивниот супер квалитет и најдобра цена. Набавка на нови и квалитетни производи за нашите клиенти е целта на нашата компанија. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Нашите главни производи се

ЦПУ битови за глодање

. Да се ​​почитуваат "добра волја" принципот на услугата, "заедничка корист" принципот на соработка, строго се провери квалитетот, се придржуваат до "норми" на корпоративно размислување, ние се надеваме да имаат искрена соработка со пријатели од сите сфери на животот и да си одат рака под рака .
  • ЦПУ битови за глодање - ARSST-SA
ЦПУ битови за глодање
модел - ARSST-SA
  • Микро-заштита на аголот
  • Расчистување на вратот
  • Централно сечење
  • Нееднаквата спирала(агол од 43̊ /46̊ )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење

Дизајн и развој
Тест за производство

Препорака за други
Стврднат челик(~HRC50)
Легура на бакар

Во секоја фаза од животниот циклус на крајната мелница Just Be може да ви ја обезбеди технологијата и услугата

АРССТ-СА
ПОДАТОЦИ СА

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ битови за глодање, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ битови за глодање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Микро-заштита на аголот Расчистување на вратот Централно сечење Нееднаквата спирала(агол од 43̊ /46̊ )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење Инсталација и дебагирањеОткривање на операција Отпорност на триење UPПрецизност UPTool Life Times UP Зголемете ја брзината на сечење поголемаПомогнете го масовното производство АРССТ-СП СП ПОДАТОЦИ
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ битови за глодање, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ битови за глодање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Централно сечење Нееднаков растојание на флејта HPC обработка на тешки,ниски и високолегирани челици и тешки за обработка на специјални материјали Дизајн и развојТест за производствоИнсталација и дебагирањеОткривање на операцијаОпис на записот Отпорност на триење UPПрецизност UPTool Life Times UP Пресек на сечење со висока прецизностДва пати за да се избегне обработка,намалување на количината на пост-обработка АРССТ-СГ ПОДАТОЦИ СГ