Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на Карбид машина производи. Ние се уште инсистираме на одржување на промовирање и менување на вештини за да добиете повеќе подобро одлични производи и нудат прилично услуга за нашите клиенти. Ве молиме слободно да контактирајте не.

Карбид машина

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Карбид машинапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Карбид машина од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Material introduction
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед во материјалот YAMAOO дел материјал,во управувањето со квалитетот на материјалите,со високи стандарди на строги проверки. Германското Граше,Јапонија’е високо-квалитетна челична палка. Партнер со волфрам карбид:Цератизит(Луксембург),Сандвик(Шведска),Сумитомо(Јапонија) Употреба на швајцарска увезена печка за термичка обработка во обработката на Тајван,за да се обезбеди стабилност на квалитетот.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Карбид машинапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Карбид машина од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Processing Advantages
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Предности на обработка YAMAOO увезува во Швајцарија Bystronic ласерска машина,сечење и обработка со висока прецизност. Германија Кани опрема за лемење Германија Vollmer опрема за мелење. Со одлична хардверска комбинација за повеќе од четириесет години софтвер&искуства,YAMAOO ќе биде вашиот доверлив партнер.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Карбид машинапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Карбид машина од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
User Case
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Кориснички случај ГОЛЕМИНА:136 x 105 x 5 mm Поради сечење од 5 мм за отстранување на главата и опашката и неисправни надоместоци,приносот речиси останува помал од 40%,што значи оставање 400 кг на готовиот производ 1000 кг алуминиум.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Карбид машинапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Карбид машина од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Customer Reply
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Одговор на клиентот:Се надеваме Сечилото на пилата да биде потенко Откако ќе ја прекинете толеранцијата на производот во рок од 0.10 мм Брзина на сечење желба побрзо Долг работен век на сечилото на пилата Со цел да се подобри вистинскиот капацитет на нашата фабрика и стапката на готовиот производФабрика за куќиште за iPhone Директорот г-дин Џанг Овој случај,YAMAOO од 40%принос успех,и сега на производната линија може успешно да се достигне повеќе од 750 килограми готов производ,и повеќе од 75%на стапката на готовиот производ.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Карбид машинапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Карбид машина од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Packaging And Storage Of Proper Management
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пакување и складирање на правилно управување Оригиналната фабричка кутија има важна заштита од сечилото на пилата. Кутиите се чуваат во кутија,и никакви кутии или преклопени сечила на пилата нема да ги оштетат назабите. Правилното управување со складирањето и записите ќе биде почетна точка за ефективност.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Карбид машинапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Карбид машина од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Saw Installation
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Инсталација на пила Осигурете се дека сечилото за пила се врти во иста насока како и вретеното.Ако не,најверојатно ќе се случат несреќи. Изберете ја прирабницата чиј внатрешен дијаметар е ист како оној на пилата, но надворешниот дијаметар е малку поголем од 1/3(за мулти-рипната пила е 1/2)на пилата.Проверете дали прирабницата е чиста,не е премногу истрошен,свиткана и искривена форма. Проверете ја толеранцијата помеѓу пилата и вретеното.Инсталирајте ја прирабницата и прицврстете ја завртката. Бидете сигурни дека нема луѓе да стојат пред машината кога ја стартувате машината.Не се хранат,само да се провери дали има некакви вибрации,радијално или аксијално истекува. Повторна обработка на сечилото на пилата, како што е отсекување или повторно здодевање,треба да го заврши фабриката.Лошата повторна обработка ќе доведе до лош квалитет и може да предизвика повреди. За време на инсталацијата,пилата треба да биде 5-6 заби повисоки од површината на таблата. YAMAOO ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ Материјал за сечење применлива табела за брзина на циклусот Гранична табела на број на ротација
Нашите строги управување и сериозна работа став ќе се обезбеди на клиентите квалитет и сигурни извори со нашите

Карбид машина

. Ние сме во потрага напред кон соработката со прекуокеанските потрошувачи врз основа на взаемна корист. Ако ви требаат повеќе информации во врска со нас, Ве молиме слободно.