Фрези со карбид

Нашата компанија посветува на производство на снабдувачот, производител и извозник на Фрези со карбид во супериорен квалитет, но со поевтини цени, како и одлична услуга за нашите клиенти. Како и за нашите професионални знаења и добро контролирана обработка линија, Monden тим е дека ние може да ви помогне на најдобар производ со најконкурентна цена. Ние потполно сопствена фабрика и строга контрола на квалитетот systems.Good квалитет, брза испорака се загарантирани. Со нетрпение очекуваме да слушнеме од тебе наскоро и имаат добра соработка со вас.
Ние посветена на целта на "стабилен квалитет, позитивни производ R & D, искрен и брза услуга" за најсовршени објект на клиентите на

Фрези со карбид

. Очекувајќи покровителство од сите индустрии, вашето задоволство е нашата мотивација да се создаде иднина за вечен бизнис.
  • Фрези со карбид - ARSST-SA
Фрези со карбид
модел - ARSST-SA
  • Особено стабилен благодарение на засиленото јадро
  • За универзална примена,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50),леано железо и бакарна легура
  • За материјали до 1600 N/мм²
  • Произведено во Тајван

Препорака за други
Легура на бакар
Стврднат челик(~HRC50)

Во секоја фаза од животниот циклус на крајната мелница Just Be може да ви ја обезбеди технологијата и услугата

АРССТ-СА
ПОДАТОЦИ СА

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Фрези со карбид, треба да знаете за највисок квалитет на Фрези со карбид производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Микро-заштита на аголот Расчистување на вратот Централно сечење Нееднаквата спирала(агол од 43̊ /46̊ )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење Инсталација и дебагирањеОткривање на операција Секоја крајна мелница на корисникот,барањата на сечењето се различниСекој корисник на крајната мелница,сопствени услови за обработка,се исто така различни АРССТ-СП СП ПОДАТОЦИ
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Фрези со карбид, треба да знаете за највисок квалитет на Фрези со карбид производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Централно сечење Нееднаков растојание на флејта HPC обработка на тешки,низок-и високо-легирани челици и тешки за обработка на специјални материјали   Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена За материјали до 1400 N/мм²,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50)и нерѓосувачки челик,легура на титаниум,легура на база на никел итн. Микро-заштита на аголот Произведено во Тајван АРССТ-СГ ПОДАТОЦИ СГ