Карбид крајот мелница машина

Како професионален Карбид крајот мелница машинаПроизводителот, набавувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Ние имајќи го во предвид новите бизнис трендови во светот, каде што многу успешна глобална веледрогерија и трговците на мало беа енергично вклучувајќи различни видови на производи како приод за да привлечат повеќе клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Секогаш се придржуваат до себе - се скрши, постојано истражување и развој на одлични

Карбид крајот мелница машина

, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
  • Карбид крајот мелница машина - ARSST-SP
Карбид крајот мелница машина
модел - ARSST-SP
  • Микро-заштита на аголот
  • Расчистување на вратот
  • Централно сечење
  • Нееднаквата спирала(агол од 43̊ /46̊ )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење

Инсталација и дебагирање
Откривање на операција

Секоја крајна мелница на корисникот,барањата на сечењето се различни
Секој корисник на крајната мелница,сопствени услови за обработка,се исто така различни

АРССТ-СП
СП ПОДАТОЦИ
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Карбид крајот мелница машина по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Карбид крајот мелница машина во Taiwan
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50),леано железо и бакарна легура За материјали до 1600 N/мм² Произведено во Тајван Препорака за другиЛегура на бакарСтврднат челик(~HRC50) Во секоја фаза од животниот циклус на крајната мелница Just Be може да ви ја обезбеди технологијата и услугата АРССТ-СА ПОДАТОЦИ СА
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Карбид крајот мелница машина по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Карбид крајот мелница машина во Taiwan
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Централно сечење Нееднаков растојание на флејта HPC обработка на тешки,низок-и високо-легирани челици и тешки за обработка на специјални материјали   Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена За материјали до 1400 N/мм²,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50)и нерѓосувачки челик,легура на титаниум,легура на база на никел итн. Микро-заштита на аголот Произведено во Тајван АРССТ-СГ ПОДАТОЦИ СГ