Карбидни крајни мелници

Ние сме искусни Taiwan Карбидни крајни мелници производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
Клиенти и дистрибутери од целиот свет се добредојдени да преговара со нас за

Карбидни крајни мелници

. Ајде да се приклучат на рацете и се стремиме кон просперитет.
  • Карбидни крајни мелници - ARSST-SG
Карбидни крајни мелници
модел - ARSST-SG
  • Централно сечење
  • Нееднаков растојание на флејта
  • HPC обработка на тешки,низок-и високо-легирани челици и тешки за обработка на специјални материјали
 
  • Особено стабилен благодарение на засиленото јадро
  • За универзална примена
  • За материјали до 1400 N/мм²,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50)и нерѓосувачки челик,легура на титаниум,легура на база на никел итн.
  • Микро-заштита на аголот
  • Произведено во Тајван


АРССТ-СГ
ПОДАТОЦИ СГ

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Карбидни крајни мелници. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Карбидни крајни мелници кои нудат најдобра цена во Taiwan
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50),леано железо и бакарна легура За материјали до 1600 N/мм² Произведено во Тајван Препорака за другиЛегура на бакарСтврднат челик(~HRC50) Во секоја фаза од животниот циклус на крајната мелница Just Be може да ви ја обезбеди технологијата и услугата АРССТ-СА ПОДАТОЦИ СА
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Карбидни крајни мелници. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Карбидни крајни мелници кои нудат најдобра цена во Taiwan
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Микро-заштита на аголот Расчистување на вратот Централно сечење Нееднаквата спирала(агол од 43̊ /46̊ )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење Инсталација и дебагирањеОткривање на операција Секоја крајна мелница на корисникот,барањата на сечењето се различниСекој корисник на крајната мелница,сопствени услови за обработка,се исто така различни АРССТ-СП СП ПОДАТОЦИ