Фреза со волфрам карбид

На ODM, нашиот дизајнерски тим може да помогне идеја купувачи доаѓаат во производителот, снабдувачот и извозник на Фреза со волфрам карбид, Ние се состојат од двете локални и странски таленти кои ги следат одблиску на петиците на промени во различни трендови на пазарот. Имаме професија и технологија на производство менаџер под проверка и вешти персонал на менаџерот нив.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Фреза со волфрам карбид

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • Фреза со волфрам карбид - ARSST-SA
Фреза со волфрам карбид
модел - ARSST-SA
  • Особено стабилен благодарение на засиленото јадро
  • За универзална примена,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50),леано железо и бакарна легура
  • За материјали до 1600 N/мм²
  • Произведено во Тајван
 
  • Микро-заштита на аголот
  • Расчистување на вратот
  • Централно сечење
  • Нееднаквата спирала(агол од 43°/46°)постигнува мазна,брборења-бесплатно работење

Дизајн и развој
Тест за производство

АРССТ-СА
ПОДАТОЦИ СА

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Фреза со волфрам карбид по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Фреза со волфрам карбид
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро Приспособена геометрија на лице и флејта за максимални стапки на сечење и многу добра евакуација на чипови Долг век на алатот благодарение на исклучително тврдото обложување Висока сигурност на процесот со истовремено намалување на времето на обработка За материјали до 1400 N/мм²,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(HRC60~),леано железо и бакарна легура Произведено во Тајван   Микро-заштита на аголот Расчистување на вратот Централно сечење Нееднаквата спирала(агол од 43° /46° )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење АРССТ-СП СП ПОДАТОЦИ
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Фреза со волфрам карбид по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Фреза со волфрам карбид
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена За материјали до 1400 N/мм&суп2;,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50)и нерѓосувачки челик,легура на титаниум,легура на база на никел итн. Микро-заштита на аголот Произведено во Тајван Дизајн и развојТест за производствоИнсталација и дебагирањеОткривање на операција АРССТ-СГ ПОДАТОЦИ СГ