Бит за мелење волфрам карбид

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD. е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на Бит за мелење волфрам карбид. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи на

Бит за мелење волфрам карбид

се продава добро во домашните и странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме Дон т двоумете да контактирате со нас. Ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите потреби.
 • Бит за мелење волфрам карбид - ARSST-SP
Бит за мелење волфрам карбид
модел - ARSST-SP
 • Особено стабилен благодарение на засиленото јадро
 • Приспособена геометрија на лице и флејта за максимални стапки на сечење и
 • многу добра евакуација на чипови
 • Долг век на алатот благодарение на исклучително тврдото обложување
 • Висока сигурност на процесот со истовремено намалување на времето на обработка
 • За материјали до 1400 N/мм²,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(HRC60~),леано железо и бакарна легура
 • Произведено во Тајван
 
 • Микро-заштита на аголот
 • Расчистување на вратот
 • Централно сечење
 • Нееднаквата спирала(агол од 43° /46° )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење


АРССТ-СП
СП ПОДАТОЦИ

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Бит за мелење волфрам карбидпо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Бит за мелење волфрам карбид од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50),леано железо и бакарна легура За материјали до 1600 N/мм² Произведено во Тајван   Микро-заштита на аголот Расчистување на вратот Централно сечење Нееднаквата спирала(агол од 43°/46°)постигнува мазна,брборења-бесплатно работење Дизајн и развојТест за производство АРССТ-СА ПОДАТОЦИ СА
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет Бит за мелење волфрам карбидпо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Бит за мелење волфрам карбид од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена За материјали до 1400 N/мм&суп2;,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50)и нерѓосувачки челик,легура на титаниум,легура на база на никел итн. Микро-заштита на аголот Произведено во Тајван Дизајн и развојТест за производствоИнсталација и дебагирањеОткривање на операција АРССТ-СГ ПОДАТОЦИ СГ