Прилагодено сечило за пила

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD. е една од најголемите производител, снабдувач на Прилагодено сечило за пила in Taiwan. Имаат специјализирани во нашите производи за многу години, нашите врвни пласман на продажбата се должи главно во дел да зборот на устата меѓу нашите бројни задоволни клиенти. Сметаме дека повеќе ние се стремиме да имаат подобар квалитет, толку повеќе ние се добие довербата на странските и домашни клиенти. Во минатото, ние се фокусиравме на домашниот пазар е многу, а денес, ние сме биле постепено извоз во земји во целиот свет и имаат освоено пофалби и доверба за тоа. За ваша подобро разбирање на нашата компанија, ве молиме да обрнете посета на овој веб-сајт за повеќе информации за нашите производи.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Прилагодено сечило за пила

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Прилагодено сечило за пила - Customer Reply
Прилагодено сечило за пила
модел - Customer Reply
Одговор на клиентот:
Се надеваме
  1. Сечилото на пилата да биде потенко
  2. Откако ќе ја прекинете толеранцијата на производот во рок од 0.10 мм
  3. Брзина на сечење желба побрзо
  4. Долг работен век на сечилото на пилата
Со цел да се подобри вистинскиот капацитет на нашата фабрика и стапката на готовиот производ
Фабрика за куќиште за iPhone
Директорот г-дин Џанг

Овој случај,YAMAOO од 40%принос успех,и сега на производната линија може успешно да се достигне повеќе од 750 килограми готов производ,и повеќе од 75%на стапката на готовиот производ.


JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Customer Reply
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Прилагодено сечило за пила по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прилагодено сечило за пила во Taiwan
Material introduction
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед во материјалот YAMAOO дел материјал,во управувањето со квалитетот на материјалите,со високи стандарди на строги проверки. Германското Граше,Јапонија’е високо-квалитетна челична палка. Партнер со волфрам карбид:Цератизит(Луксембург),Сандвик(Шведска),Сумитомо(Јапонија) Употреба на швајцарска увезена печка за термичка обработка во обработката на Тајван,за да се обезбеди стабилност на квалитетот.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Прилагодено сечило за пила по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прилагодено сечило за пила во Taiwan
Processing Advantages
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Предности на обработка YAMAOO увезува во Швајцарија Bystronic ласерска машина,сечење и обработка со висока прецизност. Германија Кани опрема за лемење Германија Vollmer опрема за мелење. Со одлична хардверска комбинација за повеќе од четириесет години софтвер&искуства,YAMAOO ќе биде вашиот доверлив партнер.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Прилагодено сечило за пила по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прилагодено сечило за пила во Taiwan
User Case
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Кориснички случај ГОЛЕМИНА:136 x 105 x 5 mm Поради сечење од 5 мм за отстранување на главата и опашката и неисправни надоместоци,приносот речиси останува помал од 40%,што значи оставање 400 кг на готовиот производ 1000 кг алуминиум.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Прилагодено сечило за пила по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прилагодено сечило за пила во Taiwan
Packaging And Storage Of Proper Management
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пакување и складирање на правилно управување Оригиналната фабричка кутија има важна заштита од сечилото на пилата. Кутиите се чуваат во кутија,и никакви кутии или преклопени сечила на пилата нема да ги оштетат назабите. Правилното управување со складирањето и записите ќе биде почетна точка за ефективност.
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Прилагодено сечило за пила по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Прилагодено сечило за пила во Taiwan
Saw Installation
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Инсталација на пила Осигурете се дека сечилото за пила се врти во иста насока како и вретеното.Ако не,најверојатно ќе се случат несреќи. Изберете ја прирабницата чиј внатрешен дијаметар е ист како оној на пилата, но надворешниот дијаметар е малку поголем од 1/3(за мулти-рипната пила е 1/2)на пилата.Проверете дали прирабницата е чиста,не е премногу истрошен,свиткана и искривена форма. Проверете ја толеранцијата помеѓу пилата и вретеното.Инсталирајте ја прирабницата и прицврстете ја завртката. Бидете сигурни дека нема луѓе да стојат пред машината кога ја стартувате машината.Не се хранат,само да се провери дали има некакви вибрации,радијално или аксијално истекува. Повторна обработка на сечилото на пилата, како што е отсекување или повторно здодевање,треба да го заврши фабриката.Лошата повторна обработка ќе доведе до лош квалитет и може да предизвика повреди. За време на инсталацијата,пилата треба да биде 5-6 заби повисоки од површината на таблата. YAMAOO ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ Материјал за сечење применлива табела за брзина на циклусот Гранична табела на број на ротација