Бит за глодање со дупчење

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот, извозникот и фабрика во Taiwan of Бит за глодање со дупчење кои се извори од сигурни продавачите на пазарот. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Нашите производи се прецизно дизајниран со голема грижа од страна на нашите прекрасен тим со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Во меѓувреме, ние исто така, сакаат да придонесат за популаризација на модерен

Бит за глодање со дупчење

со нашите совршен производ функции, човечки дизајн, напредни технологии и научни управување. Ние со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас.
  • Бит за глодање со дупчење - ARSST-SP
Бит за глодање со дупчење
модел - ARSST-SP
  • Особено стабилен благодарение на засиленото јадро
  • Приспособена геометрија на лице и флејта за максимални стапки на сечење и многу добра евакуација на чипови
  • Долг век на алатот благодарение на исклучително тврдото обложување
  • Висока сигурност на процесот со истовремено намалување на времето на обработка
  • За материјали до 1400 N/мм²,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(HRC60~),леано железо и бакарна легура
  • Произведено во Тајван

Секоја крајна мелница на корисникот,барањата на сечењето се различни
Секој корисник на крајната мелница,сопствени услови за обработка,се исто така различни

Отпорност на триење UP
Прецизност UP
Tool Life Times UP

Откривање на операција
Инсталација и дебагирање

АРССТ-СП
СП ПОДАТОЦИ

JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
ARSST-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Бит за глодање со дупчење по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Бит за глодање со дупчење во Taiwan
ARSST-SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50),леано железо и бакарна легура Бараат високи перформансиПотребна е висококвалитетна површина Што ќе ви помогне да го максимизирате дизајнот и работата на машината,намалување на потрошувачката на енергија,и намалување на вкупните трошоци за сопственост АРССТ-СА ПОДАТОЦИ СА
JUST BE TECHNOLOGY CO., LTD.
Најдете и купете Бит за глодање со дупчење по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Бит за глодање со дупчење во Taiwan
ARSST-SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Особено стабилен благодарение на засиленото јадро За универзална примена За материјали до 1400 N/мм&суп2;,се применуваат на јаглероден челик,легиран челик,стврднат челик(~HRC50)и нерѓосувачки челик,легура на титаниум,легура на база на никел итн. Микро-заштита на аголот Произведено во Тајван Нееднаквата спирала(агол од 43̊ /46̊ )постигнува мазна,брборења-бесплатно работење Решете ги сите видови тешки материјалиПодобрете ги сите видови програми за сечење профили Дизајн и развојТест за производство АРССТ-СГ ПОДАТОЦИ СГ